Україна
Офіційний сайт:

Деталі турніру
Україна

Чемпіонський камбек Шахтаря, продовження кризи Дніпра-1 та спекотна боротьба за виживання

Головні підсумки 25 туру УПЛ

З суботи по понеділок відбулися поєдинки 25-го туру УПЛ, який був набагато результативнішим, ніж попередній, а у шести з восьми матчів відзначиться забитими м'ячами зуміли обидві команди. Колос здобув першу перемогу майже за два місяці, Дніпро-1 втратив очки в третьому матчі поспіль, і знову проти аутсайдера турнірної таблиці, Динамо не залишило шансів житомирському Полісся, а Шахтар вдруге за чотири дні вирвав перемогу над Зорею за кілька хвилин до кінця основного часу.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки чергового ігрового тижня в українській національній першості.

Чорноморець - Кривбас 1:2

Криворізький Кривбас перервав свою серію з двох матчів без перемог і продовжує залишатися єдиним претендентом на те, щоб потіснити Динамо з другого місця. Хоча поєдинок з Чорноморцем складався для підопічних Юрія Вернидуба дуже важко. За досить рівної гри в першому таймі вперед завдяки голу в роздягальню від Максима Брагару, який проводить свій останній сезон в Одесі, вийшли саме моряки.

На щастя гостей, на м'яч у роздягальню вони зуміли відповісти своїм голом із роздягальні, і вже на 47-й хвилині Луньов зрівняв рахунок у грі. Після цього колектив із Кривого Рогу не те, щоб володів тотальною перевагою, але все ж таки тиснув і створював біля воріт суперника більше гостроти, що вилилося у вирішальний гол Бандейри на початку заключної 20-хвилинки основного часу.

Цією перемогою Кривбас зробив дуже серйозну заявку на третє місце, хоча віддавати його команді Вернидуба ще дуже рано, адже попереду на неї чекають ігри з сусідами по таблиці – Дніпром-1 та Динамо. А Чорноморець, ймовірно, змусив Романа Григорчука ще більше замислитись про доцільність продовження своєї роботи у клубі.

Ворскла - Колос 0:2

Поєдинок, який мало що вирішував для обох команд, проте для Колоса перемогти було важливо хоча б з психологічного погляду: підопічні Ярослава Вишняка не могли зробити цього цілих шість матчів. Гра в Полтаві вийшла далеко не найвидовищнішою – всього вісім ударів на дві команди та мінімум яскравих гольових моментів. Ну а переможцем у цій боротьбі з елементами футболу вийшов Колос, який вирішив результат зустрічі у другому таймі завдяки голам Безбородько та Велетня. Таким чином гості здобули свою першу перемогу з 25 лютого, і тепер точно не повинні вилетіти з УПЛ. Ну, а Ворскла продовжує готуватися до фіналу Кубка України, адже з цим чемпіонатом для них уже давно все ясно.

Верес - Дніпро-1 1:1

Без Піхальонка та Філіппова Дніпру-1 справді дуже важко, і з моменту, коли через травми спочатку форварда, а потім і півзахисника цей дме розпався, команда Юрія Максимова не виграла жодного матчу, зігравши внічию з Зорею (2:2), Металістом 1925 (1:1), а тепер і з Вересом.

У виїзному поєдинку у Рівному фаворит не награв на перемогу, і якби на ранній гол Дахновського не вдалося так швидко відповісти точним ударом Адамюка, для віце-чемпіона України все могло б закінчитися ще сумніше, адже з розкриттям організованої оборони Вереса були величезні проблеми. У підсумку – 1:1, які і дніпрянам плани зіпсували, адже тепер вони знаходяться до п'ятого місця ближче, ніж до третього, і підопічним Олега Шандрука не особливо допомогли, хоча відстань у п'ять очок до Олександрії все ж таки залишає якісь теоретичні шанси на уникнення перехідних матчів.

Олександрія - ЛНЗ 1:2

А ось Олександрії настав час прокидатися, адже ризик бути втягнутими в боротьбу за виживання – вже не просто ризик, а реальність. Команда Руслана Ротаня продовжує грати з вогнем і не перемагає вже п'ять матчів, і якщо поразки від Чорноморця (2:3) та Динамо (0:1) ще можна зрозуміти, то відпускати з 2:0 Минай (2:2), втрачати на останніх секундах зустрічі перемогу над Оболонню (2:2) та програвати вдома невмотивованому ЛНЗ було зовсім необов'язково.

Колектив з Кіровоградської області був точно не гіршим за свого суперника, але віддав йому всі три очки внаслідок дурних помилок наприкінці кожного з таймів. Тепер відрив олександрійців від зони перехідних матчів складає всього чотири бали, а в трьох наступних поєдинках на команду чекають непоступливі Колос, Рух і Дніпро-1. З такими темпами останній тур з Оболонню може стати для підопічних Ротаня не просто спарингом, а матчем за виживання.

Динамо - Полісся 3:0

Під холодним київським дощем, який тривав упродовж усього матчу, Динамо просто не помітило Полісся. Перемоги житомирського клубу у двох крайніх поєдинках давали підстави вважати, що новачок УПЛ поступово виходить з кризи, і підопічним Олександра Шовковського може бути нелегко, проте гості не змогли створити фавориту жодних проблем.

У перші півгодини гри динамівцям непросто давалося створення моментів і вихід на завершальний удар, але потім трапилася швидка контратака з прекрасним розрізним пасом Ярмоленка на Ваната, який реалізованим виходом віч-на-віч перервав свою 4-матчеву безгольову серію. За практично повної відсутності контргри від команди Сергія Шищенка цей м'яч можна вважати вирішальним, а в другому таймі кияни добили гостей, що розклеїлися.

Спочатку Шапаренко шикарним ударом у дев'ятку забив свій третій гол у сезоні, а потім Буяльський скористався обрізанням захисника суперника біля штрафного майданчика, обмінявся передачами з Ванатом і закотив м'яч уже у порожні ворота. Гол Віталія вивів його на чисте друге місце у списку найкращих бомбардирів, а на двох представники зв'язки Буяльський-Ванат забили вже 21 м'яч: більше, ніж Оболонь (16), Минай (18) та Колос (18).

До моменту, коли у ворота Полісся залітав третій м'яч, гості вже залишилися у меншості через дві жовті картки Василя Кравця, зароблені буквально з інтервалом у дві хвилини, проте важко сказати, що це видалення мало якийсь ключовий вплив на результат зустрічі. У підсумку 3:0: Динамо на ходу, але для чемпіонства біло-синім потрібні ще втрати очок Шахтаря. А Полісся за підсумками туру не наблизилося до єврокубкового п'ятого місця, але ця боротьба ще точно не закінчена.

Минай - Рух 1:1

Львівський Рух упустив чудову нагоду відірватися від Полісся у боротьбі за останнє місце у топ-5. Команда Пономарьова, звісно, збільшила свій відрив із одного очка до двох, але це явно не те, чого хотілося фавориту за підсумками протистояння з останньою командою чемпіонату. Рух контролював м'яч, багато бив і грав краще за суперника, але для перемоги цього виявилося недостатньо.

Після голу Петька в середині другого тайму гості взагалі опинилися в ролі наздоганяючих, але все ж таки врятувалися від поразки завдяки першому за більш ніж місяць голу Квасниці. Незважаючи на осічку, нічого страшного для львів'ян не сталося: вони все ще випереджають Полісся, і в їхньому розпорядженні легший календар, ніж конкурент. А ось у Миная залишається дедалі менше шансів урятуватися від прямого вильоту.

Металіст 1925 - Оболонь 1:1

У матчі між двома борцями за виживання перемога була б для кожної з команд просто сценарієм мрії, а от нічия більше влаштовувала Оболонь, адже дозволяла б не зменшити відрив від зони прямого вильоту за підсумками туру. Пивовари вийшли вперед завдяки шикарному дальньому удару Руслана Черненка, який уже забивав щось подібне у ворота житомирського Полісся, але в середині другого тайму харківський клуб відповів влучним ударом Сидорова, який подарував своїй команді третю нічию поспіль.

Таким чином Оболонь – 13-та, і відставання від Олександрії – чотири очки. Металіст 1925 залишається на 15-му місці, відстаючи від Вереса на один бал. В останньому турі підопічні Валерія Іващенка грають з Олександрією, а команда Віктора Скрипника – проти Вереса, і це може бути неймовірно спекотна розв'язка боротьби за виживання.

Шахтар - Зоря 2:1

У двох протистояннях з Шахтарем Зоря намагалася створити сенсацію як могла, і обидва рази була до цього максимально близька. У перенесеному матчі 10-го туру, що відбувся минулого четверга, луганчани зуміли відігратися в меншості, але все ж таки не витримали тиску суперника наприкінці, і пропустили вирішальний м'яч на 87-й хвилині, а потім дозволили супернику забити ще раз (1:3).

У поєдинку у Львові ситуація складалася ще виграшніше для чорно-білих: вони вийшли вперед на початку другого тайму завдяки голу Антюха і після цього витримували тиск гірників більше 20 хвилин. Але Шахтар дотиснув довгої лави запасних: Кевін, що спочатку вийшов на заміну, асистував Егіналду, що вийшов на заміну, а потім все той же Кевін віддав другу результативну передачу на Сікана, що вийшов на заміну.

Таким чином, Шахтар двічі за чотири дні вирвав перемоги у неймовірно складних матчах, які, з великою ймовірністю, можуть вирішити долю золотих медалей. Хтось скаже на характері, хтось – що пощастило, але факт залишається фактом: відрив від Динамо – ті самі чотири очки, а до кінця чемпіонату – шість поєдинків.